1. Mi is a spinning?
Senkit ne tévesszen meg a rengetek bicikli a teremben, itt nem a hagyományos szobakerékpározásról van szó! A pörgős zene, a változatos gyakorlatok, tudják doppingolni az embert! Spinning az egyik leghatásosabb zsírégető edzés a folyamatos tekerésnek köszönhetően, valamint a mindennapi problémáinkat is kihajthatjuk magukból ezalatt a 60 perc alatt.
2. Hogyan épül fel egy óra?
Az edzés gondosan összeállított gyakorlatsorokból tevődik össze. Először is kezdődik egy rövid bemelegítéssel, mikor fokozatos terhelés mellett, a zene ritmusára tekerünk, majd jön az állóképesség fejlesztése. Ekkor hol állva, hol pedig ülve nyomjuk lendületesen a pedált, és próbáljuk tartani az edzővel az ütemet. A pulzusszám ennél a gyakorlatnál igencsak megemelkedik, tehát közben rohamosan égetjük el a kalóriákat! (Hozzá kell tenni, hogy egy óra alatt akár 900 kalóriától is megszabadulhatunk).
Utána kezdődhet az alakformálás! A zene lelassul, mi pedig feljebb vesszük az ellenállást, mintha hegynek felfelé mennénk. Itt is egyszer ülünk, egyszer állunk, de a lényeg, hogy ne lendületből tekerjünk, hanem izomból! Attól függően, hogy milyen pozícióban vagyunk, úgy dolgoztatjuk meg a combunkat, a vádlinkat, illetve a fenekünket.
3. Milyen hatásai vannak?
Mivel kardio edzésről van szó, ezért legjelentősebb hatása az állóképesség növelése, valamint a zsírégetés. Fejleszti az akaraterőt és a kitartást is, mivel kevesen vannak azok, akik fél óra után ne ülnének legszívesebben vissza a nyeregbe, hogy laza tempóban tekergessenek. A holtpont eléréskor ezért a legjobb, ha becsukjuk a szemünket, és csak a zenére figyelünk: ekkor szinte maguktól mozognak a lábak.
Mindezek mellett a keringésre is jótékony hatással van, mivel erősíti a szívet és a vér oxigénszállítása is megnő. A folyamatos munkavégzés következtében természetesen beindul a verejtékezés, így a szervezet méregtelenítése is.
4. Mire figyeljünk?
Az első és legfontosabb az, hogy végig legyen nálunk kellő mennyiségű folyadék, ugyanis az edzés közben rengeteg a vízveszteségünk, amit rövid időn belül pótolni kell! Ez lehet egyszerű csapvíz, de az extra hidratáltság érdekében beszerezhetünk erre a célra kifejlesztett sportitalokat is.
A cipő kiválasztására gondosan ügyeljünk, mivel ha vékony talpút veszünk fel, tekerés közben nyomhatja a talpunkat, ami íngyulladást is okozhat. Nadrág szempontjából érdemes a hosszú, boka alá érő fazont kerülni, nehogy a kerékpározás során beakadjon a szára a pedálba, vagy a bicikli valamely más részébe!
5. Kiknek ajánlott?
Mindenkinek, aki meg szeretne szabadulni a súlyfeleslegétől egy tempós és pörgős edzés keretein belül. Nem baj, ha nincs meg hozzá elsőre az állóképessége, az idő előrehaladtával bárki megszerezheti az ehhez szükséges edzettségi szintet.
Ezen kívül nemtől és kortól függetlenül a spinning varázsa téged is el fog ragadni.
A gyógytornászok a rehabilitációban alkalmazzák, vagy ajánlják a gyógytornát követően izomerősítésre, izomtömeg növelésére. Előnye, hogy kis terhelésekkel, fokozatosan elérhető a javulás, a sérült testrész mozgástartományának helyreállítása.
Vannak korlátai is a TRX-nek, az eszköz ugyan 300 kg-ig tesztelt, de egy túlsúlyos ember nem tudja magát megtartani, és nem tudja a saját súlyát sem emelgetni. Ebben az esetben jó, ha tud segíteni az edző, amíg már nem okoz nehézséget az önálló edzés.
A TRX sokféleképpen használható, erősítés céljából összetett mozgásokat hajtunk végre vele, de egy alap gyakorlat könnyítésére is kiválóan alkalmas. Javítja az állóképességet a koordinációt, segíti a hajlékonyságot, fejleszti a core izmok stabilitását és javítja a testtartást is. Érdemes vele a gerinc melletti izmokat erősízeni, mert ülés közben elgyengülnek. Gyere és sajátítsd el a szabályos technikát!
Mindannyian tudjuk, milyen jól esik reggelente nyújtózkodni, és utána ellazulni. Képzeld el, milyen az, amikor az egész testedben, hosszan érzed ezt a kellemes érzést!
A nyújtó gyakorlatokkal azonban nemcsak fizikai testünk rugalmasságán (így hétköznapi közérzetünkön) javíthatunk, hanem energetikai és lelki folyamatok indulnak el, hangolódnak egyensúlyi állapotuk felé.
Ahol a testben feszültséget érzünk, ott az az életerő nem tud megfelelően áramolni. Ahol ellazulás van, ott természetes módján, ahol pedig nyúlás, ott fokozottan áramlik az energia. Így a nyújtással tudjuk segíteni az életerő kiegyensúlyozott jelenlétét az egész fizikai rendszerünkben (és körülötte).
Lelki hatását tekintve a gyakorlatok lassú kivitelezése, a nyújtó pózok hosszú ideig történő kitartása és a fókusz folyamatos irányítása teljesen ellazítja az elménket is, így teret ad belső hangunk meghallásának, saját valós vágyaink felfedezésének.
Azt, amire ezekhez nincs már szükségünk, (sőt, olykor gátol is minket) el kell elengedni ahhoz, hogy helyet kaphasson a befogadás.
Ezt a folyamatot segítjük elő az óra első felében.
Az emberek nagy része nem hajlékony felnőtt korára, ezért mindenki számára egyszerűen elvégezhető gyakorlatokkal haladunk célunk felé, amelyhez Tőled csak türelemre és elfogadásra van szükség.
Az óra második felében megszólalnak a tibeti hangtálak. Rezgésük beindítja a testben az öngyógyító folyamatokat, oldja a feszültséget, ellazítja az izmokat és az elmét.
Segítik a befelé figyelést, a haladást az önismereti úton. Egy olyan meditatív tudatállapotot lehet elérni rezgésükkel, amit nem túl gyakran tapasztal az ember rohanó világunkban.
Amikor egy hangtálat szólaltatunk meg a testen vagy a test közvetlen közelében (az aurájában), a testben lévő vízmolekulák a tóba dobott kőhöz hasonlóan reagálnak a hangtál rezgéseire: amikor egy követ dobunk a tóba, koncentrikus körök keletkeznek a víz felszínén, és terjednek tovább nagyobb körökbe. A megszólaltatott hangtálakból előhívott rezgések hatnak a testünkre, és mint a tó vizén, koncentrikus körökben végig áramolnak a benne található víz segítségével, megmozgatva a mintegy 100 billióra becsült sejtünket.
Testünben folyamatos áramlás megy végbe, ezért ahogy a folyó elmossa a kiálló kődarabokat és simává, könnyen áramlóvá változtatja a medret, úgy a hangtál rezgéseinek áramlása is kioldja a bennünk található energetikai blokkokat.
A belső erőt segítünk megtalálni Benned a nyújtó mozdulatok és a hangtál rezgéseivel.
A Body Pump edzés egy dinamikus, teljes testet megmozgató csoportos edzésforma, amely az alapvető erőgyakorlatokra és könnyű súlyzós edzésekre épül.
Az órákon változatos zenére, a testet megdolgoztató gyakorlatokra és ismétlésekre, valamint a motiváló edzői instrukciókra épül.
Az órák során olyan gyakorlatokat végeznek, mint a guggolás, mell-, váll-, hát- és lábgyakorlatok súlyzókkal vagy rúddal.
A gyakorlatok sorozatokban végződnek, és az egyes sorozatok között rövid pihenőidő van. Az óra ritmusa és a zenék tempója a motiváció fenntartásában és az intenzitás növelésében segít.
A Body Pump edzés számos előnnyel jár, köztük az izomtónus növelése, az állóképesség fokozása és a testzsír csökkentése. Emellett segíthet az izomzat erősítésében és alakformálásban is.
Minden szinten kezdőktől a haladókig ajánlott, mivel az intenzitást az egyén fizikai állapota és az alkalmazott súlyok szabályozzák. A Body Pump edzés izgalmas, közösségi élményt nyújt, miközben hatékonyan fejleszti az erőt és az állóképességet.
Az alakformáló egy csoportos edzésforma, ahol a zenére végzett aerob mozgást kombináljuk az erősítő gyakorlatokkal.
4 fő részből áll:
1. Bemelegítés: Dinamikus mozdulatokat végzünk, melyek segítenek a vérkeringés felpörgetésében, az izmok ellazításásban.
2. Alakformálás: Ez a legintenzívebb rész, itt történik a zsírégetés és egyben az izomzat formálódása. Gyorsabb, ritmikusabb gyakorlatokat végzünk, melyek a pulzusszámot magasan tartják. Segítségünkre lesz a step pad, lábsúlyok, súlyzók, soft labda, szalag stb.
3. Erősítés: (állva,fekve) súlyzók, lábsúlyok, szalag, soft labda stb.segítségével
4. Nyújtás: a gyorsabb regeneráció elérése érdekében és az esetleges izomláz elkerüléséért
Szeretettel várok mindenkit, aki szeret zenére tornázni, táncolni, aki szeretne pár kilótól megszabadulni, aki az állóképességén akar javítani,de közben izmot is akar növelni és nem utolsó sorban ,aki javítani szeretne az általános közérzetén.
Az órán a fő izomcsoportokat hatékonyan megmozgatva dolgozunk, vegyesen kardió és erősítő gyakorlatokat alkalmazva. Fontos, hogy az óra nem koreografált.
Az edzés során sajáttestsúlyos feladatokat is végzünk, hogy megtanuljuk használni a testünket. A hatékonyságot és a nehézséget növelve különböző eszközöket is használunk: többek között kézisúlyt, súlyzó rudat, gumikötelet, step padot.
Az órán, edzőként figyelek a gyakorlatok bemutatása mellet, hogy instrukciókkal, motivációkkal lássam el a mozogni vágyókat!
Minden órát egy alapos bemelegítéssel kezdünk, hogy felkészítsük az izmokat az erőkifejtésre. Ezt követi a fő rész, amelyben az erősítő gyakorlatok egész tárháza vár rád: guggolások, súlyemelés, hasizom gyakorlatok és JÓKEDV!. Zsírégető-Kondi edzés során zenére dolgozunk, ami garantálja a bulizás hangulatát!
Az órákat az elengedhetetlen nyújtással zárjuk, amely az izmok rugalmasságának megőrzésére szolgál, és csökkenti a később jelentkező izomlázat.
Fontos, hogy az edzés a CORE (Törzs) izmok megerősítésére és a mozdulatok helyes kivitelezésére fordítja a legnagyobb hangsúlyt. Ezek mellett fontos, hogy az intervall módszert is alkalmazzuk, hisz ezáltal a pulzusunkat fejlesztjük.
Az órán sajáttestsúllyal, rugalmas ellenállásokkal, súlyokkal dolgoznak a Vendégek. Ebből kifolyólag az edzésen több fajta edzésmódszer ötvözését használja az edző. Természetesen nem meglepő, ha páros gyakorlatokkal találkozik az ember, és egyéb specifikus sportág gyakorlataival, hisz ezek is tökéletesen beépíthetőek az edzésekbe és a mindennapi életbe.
Fontos, hogy az edzésen figyeljünk a feladatok helyes végrehajtására és az óra végén csináljuk meg a nyújtást.
Cél, hogy a fáradtság mellett a mentális feltöltődés is meglegyen az edzés végén. Fontos, hogy érezzük a fejlődést!
Ezen az órán állomásokon dolgozol időre. Mivel funkcionális edzés, ezért az egész testet átmozgatja. Itt külön nem dolgozol az izomcsoportokra, hanem egyszerre több izmot használsz, fejlesztesz. Az egész tested egyben fejlődik. A Funkcionális edzéseken a gyakorlatokat a hétköznapi mozdulatok, feladatok ihletik meg, így egy változatos gyakorlatsor az, amit csinálhatsz.
Fontos, hogy ezen az órán olyan core izmokat erősíts, amik az életet megkönnyebbítik és felkészítik a testedet a nagyobb terhelésre.
Egy funkcionális edzés azért jó, mert használhatod saját magadat is és az eszközöket is ahhoz, hogy fejlődj.
Ebből kifolyólag ez az edzéstípus többféle hatékonysággal bír: állóképesség fejlesztés, fogyás, alakformálás, izomépítés.
Órán fontos a tudatosság és a fokozatosság! Ne csak a terhelés nőjön, hanem figyeljünk oda a prevencióra is!
Személyi Edzés: Kollégáink által végigkísért, megtervezett edzés, ahol a vendég egyedi adottságaihoz és kéréseihez van alakítva a program.
Személyre szabott edzéseinknél könnyebben és biztonságosabban elérhetőek a kitűzött célok, legyen szó rehabilitációról vagy alakformálásról. Alapelvünk, hogy edzőink progresszió alapján haladnak vendégeinkkel!
Miben tudunk segíteni Neked?
Alakformálás, fogyás, állóképesség fejlesztése, sérülés utáni felépülés, szakmai tanácsadás, specifikus edzések. Ha úgy döntöttél, hogy elkezdenéd a közös utat az általad választott edzőnkkel, akkor keresd bizalommal és kérd a segítségét!
Lásd szebbnek a világot. Sportolj velünk!
A TFWG12 Sport 2017. szeptemberében nyitotta meg kapuit közel 500 négyzetméteren. Több éves sportmúltunk mellett legfőképp a mozgás, a kitartás, az erő és a csapatszellem motivált minket abban, hogy létrehozzuk edzőtermünket.
Lásd szebbnek a világot. Sportolj velünk!
A TFWG12 Sport 2017. szeptemberében nyitotta meg kapuit közel 500 négyzetméteren. Több éves sportmúltunk mellett legfőképp a mozgás, a kitartás, az erő és a csapatszellem motivált minket abban, hogy létrehozzuk edzőtermünket.